You are currently viewing Nowy program pielgrzymki na Bałkany

Nowy program pielgrzymki na Bałkany

SZLAKIEM SANKTUARIÓW AUSTRII I BAŁKANÓW
z wypoczynkiem nad Adriatykiem  i rejsem po Neretwie

Mariatrost – Ludbreg – Plitwickie Jeziora – Medjugorje – Veprić – Makarska Riwiera – Tihaljina – Zadar – Marija Bistrica

Parafia Matki Bożej Różańcowej, Rybnik – Niedobczyce

Opiekun duchowy: ks. Dariusz Kreihs

 

TERMIN: 08.07- 15.07.2019

  1. dzień: Wyjazd spod kościoła parafialnego we wczesnych godzinach rannych – ok. godz. 2.00. Przejazd do Austrii. Nawiedzenie sanktuarium maryjnego MARIATROST w Grazu. Zwiedzanie barokowej świątyni, którą papież Jan Paweł II wyniósł do godności Bazyliki Mniejszej w 1999 roku. Bazylika majestatycznie wznosi się nad miastem w otoczeniu gór. Zapoznanie się historią miejsca. Modlitwa przed cudowną figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem. Udział we Mszy św. na rozpoczęcie wspólnego pielgrzymowania. Dalszy przejazd w kierunku Chorwacji. Przyjazd do LUDBREGU– miejsca cudu eucharystycznego, gdzie w roku 1411 pewien kapłan zwątpił w przemienienie chleba i wina w Ciało i Krew Chrystusa. Wątpiąc, na własne oczy zobaczył w kielichu prawdziwą ludzką krew. Przestraszony, przy pomocy murarza, ukrył relikwie, których tajemnicę wyjawił dopiero na łożu śmierci. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i 1 nocleg.

 

  1. dzień: Udział we Mszy św. w Sanktuarium Krwi Pańskiej. Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu.  Przejazd do PLITVIC– zwiedzanie Parku Narodowego wpisanego na listę dziedzictwa przyrodniczego UNESCO (16 jezior połączonych 92 wodospadami). Jest to najpopularniejszy Park Narodowy w Chorwacji, jednocześnie zaliczany do najpiękniejszych atrakcji przyrodniczych Europy. To właśnie tutaj kręcono filmy o Winnetou. Spacer wzdłuż kaskadowo położonych jezior tworzących ciąg malowniczych wodospadów o krystalicznie czystej wodzie. Po wizycie w parku wyjazd w dalszą drogę. Przyjazd do MEDJUGORIE. Zakwaterowanie w pensjonacie. Obiadokolacja. 2 nocleg.

 

  1. dzień: Śniadanie. Wejście na Górę Objawień: miejsca pierwszych objawień Matki Bożej, kilkaset metrów ponad przysiółkiem wioski Bijakovici zwanym PODBRDO. Od domów do samego miejsca objawień prowadzi stroma ścieżka, przy której w 1989 roku umieszczono płaskorzeźby z brązu przedstawiające tajemnice różańca. Na drodze do miejsca objawień ustawiono wielki drewniany krzyż, który oznacza miejsce, gdzie Matka Boża trzeciego dnia objawień poprzez Mariję Pavlović po raz pierwszy wezwała do pokoju. W miejscu objawień, w dwudziestą rocznicę objawień postawiono figurę Królowej Pokoju wykonaną zgodnie ze wzorcem, który znajduje się przed kościołem parafialnym. Spotkanie z Podbrdem jest dla pielgrzymów spotkaniem z Matką Bożą dzięki modlitwie prywatnej i modlitwie różańcowej. Spacer po miasteczku. Zapoznanie się z najważniejszymi dla pielgrzyma miejscami kultu maryjnego: kościół św. Jakuba, kaplica Adoracji, ołtarz polowy. Czas na indywidualną modlitwę i zakup pamiątek. Obiadokolacja. Udział w modlitwie różańcowej i Mszy św. międzynarodowej. 3 nocleg.

 

  1. dzień: Śniadanie. Udział we Mszy św. Całodniowy rejs po Neretwie połączony z muzyką, degustacją lokalnych trunków, suszonych owoców i obiadem. Powrót do Medjugorie. Obiadokolacja i 4 nocleg.

 

  1. dzień: Wyjście (w godzinach rannych) na Drogę Krzyżową na górę KRIZEVAC. Križevac to wzgórze wznoszące się ponad Medjugoriem (520 m), na którym parafianie 15 marca 1934 roku wznieśli krzyż ze zbrojonego betonu. Na krzyżu wyryto napis: «Jezusowi Chrystusowi, Odkupicielowi rodzaju ludzkiego na znak wiary, miłości i nadziei, na pamiątkę 1900 rocznicy męki Jezusowej». W cokół krzyża zostały wmurowane relikwie Krzyża Świętego otrzymane na tę okazję z Rzymu. Od początku objawień Matki Bożej na Križevacu zaczęto odmawiać Drogę Krzyżową. Na początku stacje oznaczone były drewnianymi krzyżami, a w 1988 roku umieszczono tam płaskorzeźby wykonane z brązu. Na każdej z nich (oprócz modlitwy w ogrodzie Getsemani) znajduje się postać Matki Bożej. Dla pielgrzymów Križevac oznacza wezwanie, by spotkać Jezusa w Jego męce i odkryć Jego miłość. Powrót do pensjonatu na śniadanie. Odpoczynek. Czas wolny na indywidualna modlitwę. Obiadokolacja. Wieczorem udział w modlitwie różańcowej, Mszy św. 5 nocleg.

 

  1. dzień: Śniadanie. Wyjazd do Dalmacji na MAKARSKĄ RIWIERĘ. Nawiedzenie chorwackiego Lourdes w VEPRIĆ, sanktuarium, które powstało w 50 rocznicę ogłoszenia dogmatu o Niepokalanym Poczęciu. Udział we Mszy św. Czas wolny na morskie kąpiele i odpoczynek w nadmorskim kurorcie. Powrót do Medjugorie. Obiadokolacja i 6 nocleg.

 

  1. dzień: Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie z pensjonatu. Przejazd do pobliskiej TIHALJINY, gdzie znajduje się jeden z najsłynniejszych wizerunków Królowej Pokoju. Nawiedzenie kościoła Proroka Eliasza. Udział we Mszy św. Następnie przejazd do ZADARU. jednego z najpiękniejszych miast Północnej Dalmacji. Spacer po starówce z przewodnikiem lokalnym: romańska Katedra św. Anastazji (przełom XII i XIII wieku), rotunda św. Donata, „organy morskie”. Przejazd do hotelu w Marija Bistrica. Zakwaterowanie i obiadokolacja. 7 nocleg.

 

  1. dzień: Śniadanie. Pobyt w sanktuarium Czarnej Madonny w MARIJA BISTRICA, którą pielgrzymi potocznie nazywają „chorwacką Częstochową”. Modlitwa przed cudowną figurą. Zapoznanie się z historią miejsca, spacer po krużgankach, w których umieszczono obrazy wotywne w podziękowaniu za otrzymane łaski za wstawiennictwem Czarnej Madonny. Udział we Mszy św. na zakończenie wspólnego pielgrzymowania. Tranzytowy przejazd przez Austrię i Czechy. Obiadokolacja na terenie Czech. Powrót do Łazisk w godzinach nocnych.

 

Cena: 1800 zł/ os. przy grupie 40 – 45 osób

ŚWIADCZENIA:

– przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, dvd, cafe bar),

– 7 noclegów, pokoje 2- 3 os. z  łazienkami,

– wyżywienie 2x dziennie: 7 śniadań, 8 obiadokolacji,

– opieka pilota – przewodnika na całej trasie,

– opieka duchowa kapłana,
– ubezpieczenie KL, NNW, CP- choroby przewlekłe, bagaż; SIGNAL IDUNA S.A.,

– rezerwacja Mszy św.

– PAKIET PIELGRZYMA: śpiewnik, chusta.

– obowiązkowa Gwarancja Ubezpieczeniowa (10 zł/ os.)

 

Proszę pamiętać, że cena nie zawiera:

Biletów wstępu, przewodników lokalnych, opłat wjazdowych i parkingowych, taksy klimatycznej,  biletów wstępu do parku Plitwickich Jezior i kosztów rejsu po Neretwie. Należy przeznaczyć na te wydatki łącznie ok. 80 – 85 Euro (do rozliczenia pod koniec pielgrzymki).

Na pielgrzymkę na Bałkany zabieramy ze sobą albo dowód osobisty, albo paszport.

 

Przelewy dokonujemy na adres:

Biuro Podróży „Vero Travel” Beata Wilk

  1. Krakowska 37, 45 – 075 Opole

konto bankowe BZ WBK SA  51 1090 2590 0000 0001 2303 7371

tytułem: pielgrzymka „Sanktuaria Austrii i Bałkanów”