Program pielgrzymkowy do Fatimy

PIELGRZYMKA DO FATIMY 

Z WYPOCZYNKIEM NAD OCEANEM

LIZBONA – SANTAREM – FATIMA – BATALHA – NAZARE – TOMAR

PARAFIA MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ

RYBNIK – NIEDOBCZYCE

opieka duchowa: ks. Dariusz Kreihs

TERMIN: 27.06- 03.07.2020

RAMOWY PROGRAM:

1 dzień (27.06 – sobota): Wyjazd pielgrzymów z parkingu spod kościoła parafialnego o godz. 2:00.Przejazd na lotnisko w Krakowie.Przelot do Lizbony z przesiadką we Frankfurcie. Przejazd do centrum. Spacer po mieście kojarzonym z wąskimi uliczkami, po których jeżdżą małe, żółte tramwaje i z budynkami, których fasady bogato zdobione są portugalskimi kafelkami, potocznie nazywanymi azulejos. Nawiedzenie kościoła św. Antoniego, który został wzniesiony w miejscu jego narodzin. Przejście do gotyckiej katedry Najświętszej Maryi Panny upamiętniającej wyzwolenie miasta spod władzy Maurów. Wieczorem przejazd do hotelu w Fatimie, obiadokolacja, 1 nocleg.

2 dzień (28.06 – niedziela): Śniadanie. Msza Św. w sanktuarium w Fatimie. Po południu przejazd do Santarem– miejsca Cudu Eucharystycznego z 1247 roku. Następnie przejazd do Tomar. Nawiedzenie Klasztoru Chrystusa znajdującego się na liście UNESCO i będącego zarazem jednym z najciekawszych zabytków całej Portugalii. Na zwiedzających największe wrażenie robi Charola, czyli pierwsza świątynia Zakonu Templariuszy, która pochodzi z XII wieku, a która została wybudowana na planie szesnastoboku. Jest ona zbudowana w ten sposób, że zakonnicy mogli uczestniczyć w Mszy na koniach. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja. Wieczorem udział grupy w modlitwie różańcowej i procesji światła. 2 nocleg.

3 dzień (29.06 – poniedziałek): Udział we Mszy św. w sanktuarium. Śniadanie. Nawiedzenie kaplicy objawień, która powstała w miejscu, gdzie stał mały dąbek, nad którym zjawiła się Matka Boża. Przejście do Bazyliki Różańcowej, w której znajdują się groby małych wizjonerów (Hiacynty i Franciszka) oraz siostry Łucji dos Santos. Nawiedzenie nowoczesnej Bazyliki Trójcy Świętej i kaplicy Adoracji. Przejazd do miejsc związanych z życiem pastuszków: do wioski Aljustrel, gdzie znajdują się ich rodzinne domy. Udział w Drodze Krzyżowej. Modlitwa w dolinie Cabeço, gdzie w 1916 roku małym pastuszkom objawił się Anioł Pokoju prosząc o wynagrodzenie za grzechy świata. Powrót do Fatimy. Czas wolny na prywatną modlitwę i indywidualne nawiedzenie sanktuarium. Wieczorem Obiadokolacja. Udział w modlitwie różańcowej i procesji światła połączonej z niesieniem figury Matki Bożej. 3 nocleg.

4 dzień (30.06 – wtorek): Msza św. w fatimskim sanktuarium. Śniadanie. Przejazd nad ocean. Całodniowy wypoczynek. Wieczorem powrót do Fatimy na obiadokolację. Degustacja słynnego portugalskiego wina Porto. Dla chętnych udział w modlitwie różańcowej i procesji światła połączonej z niesieniem figury Matki Bożej. 4 nocleg

5 dzień (01.07 – środa): Śniadanie. Pobyt w Fatimie. Czas wolny na indywidualną modlitwę, zakup pamiątek. Udział we Mszy św. Obiad. W godzinach popołudniowych zwiedzanie malowniczej Jaskini Monety (Grutas de Moeda). Grota ta odkryta została w 1971 roku przez dwóch myśliwych, którzy czasie polowania na lisa przypadkowo natrafili na prowadzący w głąb ziemi tajemniczy otwór. Wkrótce potem jaskinia została dokładnie zbadana i udostępniona zwiedzającym. Podziemna trasa turystyczna liczy przeszło 350 metrów i prowadzi przez kolejne sale (m in. komnatę pasterzy), w których podziwiać można bogactwo form naciekowych w postaci imponujących stalaktytów i stalagmitów. Wewnątrz jaskini panuje stała temperatura 18 °C. Wieczorem obiadokolacja. Dla chętnych udział w modlitwie różańcowej i procesji światła połączonej z niesieniem figury Matki Bożej. 5 nocleg

6 dzień (02.07 – czwartek): Śniadanie. Wyjazd nad ocean (ok. 60 km). Po drodze krótki postój w miejscowości Batalha. Zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej uchodzącego za wspaniałe arcydzieło gotyku, z grobowcami władców portugalskich, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do starego Sanktuarium Maryjnego z łaskami słynącą figurą Matki Bożej Karmiącej w Nazare, w dzielnicy „O Sitio” usytuowanego na szczycie klifu, z którego rozpościera się majestatyczny widok na wspaniałe plaże dawnej miejscowości rybackiej, która obecnie posiada statut nadmorskiego kurortu. Udział we Mszy św. Czas wolny na prywatną modlitwę i zakup produktów lokalnych: suszonych owoców, daktyli, orzechów i wyrobów ceramicznych. Wypoczynek na plaży. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja. Wieczorem dla chętnych udział w modlitwie różańcowej i procesji światła połączonej z niesieniem figury Matki Bożej. 6 nocleg.

7 dzień (03.07 – piątek): Udział we Mszy św. w sanktuarium na zakończenie wspólnego pielgrzymowania. Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Ostatni spacer po mieście: Wieża Belem, Pomnik Odkrywców, Klasztor Hieronimitów. Przejazd na lotnisko. Przelot do Krakowa z przesiadką we Frankfurcie. Transfer autokarem do miejsca wyjazdu (przyjazd ok. 1:00 w nocy).

CENA: 3.000 zł/os. przy grupie min. 48 os.CENA: 3.150 zł/os. przy grupie 40 – 47 os.

CENA: 3.300 zł/os. przy grupie 35 – 39 os.

ŚWIADCZENIA:

– przelot samolotem,

– opłaty lotniskowe, bagaż podręczny, bagaż główny;
– przejazdy klimatyzowanym, komfortowym autokarem w Polsce i Portugalii;
– zakwaterowanie: 6 noclegów w Fatimie, pokoje 2-3- osobowe z łazienkami;
– wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji;
– opieka pilota- przewodnika;

– ubezpieczenie KL , NNW, CP (choroby przewlekłe) SIGNAL IDUNA S.A.;

– składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;

– rezerwacja mszy św.

UWAGI:

Cena nie zawiera napojów do obiadokolacji.

Dopłata do pokoju 1- osobowego 500 zł.

Na realizację programu należy przygotować kwotę 50 €/ os. (zbierane przez pilota).

Program przygotowany w oparciu o przeloty liniami Lufthansa:

TAM 27.06: Kraków 06:15- Frankfurt 07.50,  Frankfurt 09:20- Lizbona 11:20

POWRÓT 03.07: Lizbona 16:30- Frankfurt 20:30,  Frankfurt 22:00- Kraków 23:30