Pielgrzymka do Medjugorie

PIELGRZYMKA DO MEDJUGORIE w formie rekolekcji

MARIATROST – LUDBREG – MARIJA BISTRICA – MEDJUGORIE – TIHALJINA – MOSTAR

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rudzie Śląskiej (Bykowinie)
Opieka duchowa: ks. Mateusz Grzonka TERMIN: 14.07 – 21.07.2020

1. dzień (13/14.07 – poniedziałek/wtorek):Wyjazd spod kościoła parafialnego o północy. Przejazd do Austrii. Nawiedzenie Sanktuarium Maryjnego w MARIATROST. Nawiedzenie barokowej bazyliki położonej na wzgórzu Purberg w otoczeniu gór. Zapoznanie się z historią miejsca. Modlitwa przed cudowną figurą Matki Bożej Pocieszycielki. Udział we Mszy św. Dalszy przejazd w kierunku Chorwacji. Przyjazd doLUDBREGU- miejsca cudu eucharystycznego, gdzie w roku 1411 pewien kapłan zwątpił w przemienienie chleba i wina w Ciało i Krew Chrystusa. Wątpiąc, na własne oczy zobaczył w kielichu prawdziwą ludzką krew. Przestraszony, przy pomocy murarza, ukrył relikwie, których tajemnicę wyjawił dopiero na łożu śmierci. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i 1 nocleg.

2. dzień (15.07 – środa):Śniadanie. Udział we Mszy św. w Sanktuarium Krwi Pańskiej. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd w kierunku „chorwackiej Częstochowy” – w MARIJA BISTRICA, Modlitwa przed cudowną figurą Czarnej Madonny. Zapoznanie się z historią miejsca, spacer po krużgankach, w których umieszczone obrazy wotywne w podziękowaniu za otrzymane łaski za wstawiennictwem Patronki Narodu Chorwackiego. Przyjazd do MEDJUGORIE. Zakwaterowanie w pensjonacie. Obiadokolacja. 2 nocleg.

3. dzień (16.07 – czwartek): Całodniowy pobyt w Medjugorie. Śniadanie. Wejście na Górę Objawień: miejsca pierwszych objawień Matki Bożej, kilkaset metrów ponad przysiółkiem wioski Bijakovici zwanym PODBRDO. Od domów do samego miejsca objawień prowadzi stroma ścieżka, przy której w 1989 roku umieszczono płaskorzeźby z brązu przedstawiające tajemnice różańca. Na drodze do miejsca objawień ustawiono wielki drewniany krzyż, który oznacza miejsce, gdzie Matka Boża trzeciego dnia objawień poprzez Mariję Pavlović po raz pierwszy wezwała do pokoju. W miejscu objawień, w dwudziestą rocznicę objawień postawiono figurę Królowej Pokoju wykonaną zgodnie ze wzorcem, który znajduje się przed kościołem parafialnym. Spotkanie z Podbrdem jest dla pielgrzymów spotkaniem z Matką Bożą dzięki modlitwie prywatnej i modlitwie różańcowej. Spacer po miasteczku. Zapoznanie się z najważniejszymi dla pielgrzyma miejscami kultu Bożego: kościół św. Jakuba, kaplica Adoracji, ołtarz polowy. Czas na indywidualną modlitwę. Obiadokolacja. Udział w modlitwie różańcowej i Mszy św. i adoracji Najświętszego Sakramentu. 3 nocleg.

4. dzień (17.07 – piątek): Całodniowy pobyt w Medjugorie. Śniadanie. Czas na indywidualną modlitwę. Wizyta we wspólnocie CENACOLO, gdzie młodzi ludzie poprzez modlitwę i pracę wychodzą z nałogów. Obiadokolacja. Udział w modlitwie różańcowej i Mszy św. i adoracji Krzyża. 4 nocleg.

5. dzień (18.07 – sobota): Całodniowy pobyt w Medjugorie. Wyjście (w godzinach rannych) na Drogę Krzyżową na górę KRIZEVAC. Križevac to wzgórze wznoszące się ponad Medjugoriem (520 m), na którym parafianie 15 marca 1934 roku wznieśli krzyż ze zbrojonego betonu. Na krzyżu wyryto napis: «Jezusowi Chrystusowi, Odkupicielowi rodzaju ludzkiego na znak wiary, miłości i nadziei, na pamiątkę 1900 rocznicy męki Jezusowej». W cokół krzyża zostały wmurowane relikwie Krzyża Świętego otrzymane na tę okazję z Rzymu. Od początku objawień Matki Bożej na Križevacu zaczęto odmawiać Drogę Krzyżową. Na początku stacje oznaczone były drewnianymi krzyżami, a w 1988 roku umieszczono tam płaskorzeźby wykonane z brązu. Na każdej z nich (oprócz modlitwy w ogrodzie Getsemani) znajduje się postać Matki Bożej. Dla pielgrzymów Križevac oznacza wezwanie, by spotkać Jezusa w Jego męce i odkryć Jego miłość. Powrót do pensjonatu na śniadanie. Około południa przejazd do TIHALJINY. Nawiedzenie kościoła ku czci Najświętszej Marii Panny. Modlitwa przed cudowną figurą Matki Bożej, którą pielgrzymi utożsamiają z wizerunkiem Madonny z Medjugorie. Powrót do pensjonatu. Obiadokolacja. Udział w modlitwie różańcowej, Mszy św. Dla chętnych udział w nocnej adoracji Najświętszego Sakramentu (22.00 – 23.00) 5 nocleg.

6. dzień (19.07 – niedziela): Całodzienny pobyt w Medjugorie. Śniadanie. Czas wolny na indywidualną modlitwę oraz na nawiedzenie miejsc objawień Królowej Pokoju. Obiadokolacja. Udział w modlitwie różańcowej i Mszy św. 6 nocleg.

7. dzień (20.07 – poniedziałek) Śniadanie. Wykwaterowanie z pensjonatu. Przejazd do MOSTARU. Udział we Mszy św. Następnie zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym: kamienny Stary Most (wpisany na Listę UNESCO), meczet Koski Mehmed – Paszy, dzielnica Stara Carsija. Czas wolny na degustację kawy parzonej po bośniacku z rachatłukum (cukier o konsystencji galaretki z orzechem w środku), słynnej baklawy i innych typowych dla tego regionu dań. Istnieje również możliwość zakupienia produktów lokalnych: wyroby ceramiczne, z mosiądzu itd. Wyjazd w drogę powrotną do kraju. Nocny przejazd.

8. dzień (21.07 – poniedziałek): Przyjazd do Rudy Śląskiej w godzinach rannych.

Cena: 1.650 zł/ os. przy grupie 40 – 45 osób

ŚWIADCZENIA:

– przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, dvd, cafe bar),
– 6 noclegów, pokoje 2- 3 os. z łazienkami, (1 nocleg w ok. Ludbregu, 5 noclegów w Medjugorie),
– wyżywienie 2x dziennie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji,
– opieka pilota
– przewodnika na całej trasie,
– opieka duchowa kapłana,
– ubezpieczenie KL, NNW, CP
– choroby przewlekłe, bagaż; SIGNAL IDUNA S.A.,
– rezerwacja Mszy św.
– PAKIET PIELGRZYMA: śpiewnik, chusta.
– obowiązkowa Gwarancja Ubezpieczeniowa

Proszę pamiętać, że cena nie zawiera: Kosztów przewodników lokalnych i tłumaczy, opłat wjazdowych i parkingowych, taksy klimatycznej. Należy przeznaczyć na te wydatki łącznie ok. 30 Euro.

Na pielgrzymkę na Bałkany zabieramy ze sobą albo dowód osobisty, albo paszport. Przelewy dokonujemy na adres:

Biuro Podróży „Vero Travel” Beata Wilk ul. Krakowska 37, 45 – 075 Opole konto bankowe Santander Bank Polska 51 1090 2590 0000 0001 2303 7371 tytułem: pielgrzymka do Medjugorie (termin: 14.07 -21.07.2020), grupa z Rudy Śląskiej.