You are currently viewing Pielgrzymka do Medjugorie

Pielgrzymka do Medjugorie

W dniach 02-09.07.2022 r.  odbyła się pielgrzymka do Medjugorie.
Wyjazd został zorganizowany przez Biuro Podróży VERO TRAVEL, opiekę duchową sprawował ksiądz Dariusz Kreihs, a nad realizacją programu czuwał pilot – pan Michał.

W drodze do Medjugorie pielgrzymi zatrzymali się w Austrii, nawiedzili Sanktuarium Maryjne Trzech Narodów w Mariazell, gdzie miała miejsce pierwsza wspólna Msza święta. Drugi dzień pielgrzymki rozpoczął się Mszą świętą w Sanktuarium Krwi Pańskiej w Ludbregu w Chorwacji – miejscu Cudu Eucharystycznego, po czym nastąpił przejazd do Trogiru – miasta, które uchodzi za jedną z pereł Adriatyku. Pielgrzymi zwiedzili piękne nadmorskie miasto i ruszyli w dalszą drogę. Do Medjugorie dotarli późnym wieczorem.

Pierwszy pełny dzień w Medjugorie został w całości przeznaczony na poznanie tego miejsca i historii objawień. Pielgrzymi udali się na Górę pierwszych objawień – Podbrdo oraz zapoznali się z najważniejszymi dla pielgrzyma miejscami kultu maryjnego. Wieczorem wszyscy uczestniczyli w programie modlitewnym – wspólnej modlitwie różańcowej i Mszy świętej.

W kolejnych dniach pielgrzymi zwiedzili Mostar i Dubrownik, uczestniczyli w Mszy świętej w Sanktuarium Matki Boskiej z Lourdes w Vepric. Był również czas na morskie kąpiele i odpoczynek na Makarskiej Riwierze.

Bogatym doświadczeniem podczas pielgrzymki był udział w Drodze Krzyżowej na górę Krizevac

Podczas powrotu
 pielgrzymi nawiedzili sanktuarium św. Antoniego w Humac – Ljubuski oraz sanktuarium maryjne na Ptujskiej Górze.

Zachęcamy do zobaczenia fotorelacji z pielgrzymki – klikając w zdjęcie poniżej zostaniesz przeniesiony do galerii.

Medjugorie, Podbrdo - Góra pierwszych objawień