You are currently viewing „Kolęda” w czasie pandemii

„Kolęda” w czasie pandemii

Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Katowicach poinformował, że w tym roku nie będzie tradycyjnych wizyt kolędowych w domach wiernych archidiecezji katowickiej. Powodem jest aktualna sytuacja epidemiczna.

Zgodnie z komunikatem Kurii tegoroczne odwiedziny duszpasterskie będą ograniczone „do błogosławieństwa nowych domów i mieszkań na zaproszenie gospodarzy”. Dlatego istnieje możliwość odwiedzin duszpasterskich dla parafian, którzy zaproszą duszpasterza do nowego domu czy mieszkania lub z innego ważnego powodu.

Chętni, którzy chcieliby przyjąć kapłana z błogosławieństwem w czasie Odwiedzin Duszpasterskich, mogą zapisywać się w zakrystii do końca października. Na tej podstawie zostanie ułożony plan Odwiedzin Duszpasterskich.

W przypadku, gdy przed wyznaczonym terminem Odwiedzin Duszpasterskich, któryś z domowników będzie miał objawy infekcji, zachoruje na covid-19, bądź rodzina będzie na kwarantannie, prosimy niezwłocznie o tym fakcie poinformować telefonicznie i termin zostanie przełożony.

Przypominamy, że można wspierać budowę kościoła, przelewając dowolną ofiarę na konto parafialne:
35 1020 2472 0000 6702 0511 7629
Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!